Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Asayiş Basın Açıklaması 09.01.2019
 
KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 

                                                                                                    9 Ocak 2019

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan TÜRKİYE GÜVEN HUZUR UYGULAMASI ( 2018 / 9) İlimizde (175) Ekip, ( 942 ) personel ve ( 2 ) detektör köpeğin katılımı ile;

09:00-12:00 saatleri arasında toplu taşıma yapılan gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal girişleri ile park ve bahçelerde vb. yerlerde, 18:00-20:00 saatleri arasında hedef odaklı risk analizi yapabilen seçici personelin de içinde bulunduğu ekipler tarafından vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu etkinlik, fuar ve kutlama meydanları, alışveriş merkezleri (AVM) içleri ile cadde, sokak, bulvar vb. yerlerde ve 21:00-23:00 saatleri arasında umuma açık eğlence mekânları ve çevrelerinde yapılan uygulamalarda;

Toplam ( 27 )’si Yabancı Uyruklu toplam ( 5.634 ) şahıs sorgulanmış, bu şahıslardan çeşitli suçlardan aranan ( 6 ) şahıs yakalanmıştır. Bir işyerinden ( 40 ) adet Kaçak İçki ele geçirilmiş ve ( 4 ) şahsa 5607 Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan işlem yapılmış, bir işyerinden ( 1 ) adet kumar makinesi ele geçirilmiş, 246 TL paraya el konulmuş, ( 1 ) şahsa 1072 Rulet, Tilt, Langırt vb. Makineleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet suçundan olmak üzere toplam ( 5 ) şahsa adli işlem yapılmıştır. ( 11 ) şahsa kapalı alanda sigara içmekten 1.344 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Toplam ( 226 ) Araç kontrol edilmiş,  ( 7 ) araç sürücüsüne toplam ( 5.820 TL ) idari para cezası uygulanmıştır.  ( 171 ) Umuma Açık İşyeri kontrol edilmiş, ( 3 ) iş yerine TAPDK Belgesi bulunmadığından, ( 6 ) iş yerine Kapalı Alanda Sigara İçilmesinden, ( 2 ) İşyerine Ruhsatsız Faaliyet Göstermekten,  ( 1 ) İşyerine Ruhsatsız Nargile Sunumu yapmaktan toplam ( 12 ) iş yeri hakkında, gerekli işlemler yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.

      Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde huzur ve güveni tesis etmek üzere uygulamalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.  
     
        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                                                               
         KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ​
 
 
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Akademisi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • PEKAY POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
  • Polis Radyosu
  • EGM Çocuk Sayfası
  • POLSAN
  • Ulusal Ulaştırma Platformu
  • Turn Back Crime
  • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü