Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Basın Bülteni - Yılbaşı Uygulaması - 02.01.2018
 
KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 
 
 
 
02 Ocak 2018
 
     Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde; yaklaşan Yeni Yıl münasebeti ile ilimizde alınan güvenlik tedbirleri kapsamında mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması genel güvenlik ve asayişin sağlanması,  meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi, uyuşturucu madde kullanan ve satan şahıslar ile suç işleme hazırlığında olan şahıslara karşı Polisin caydırıcı faaliyetlerdeki etkinliğini arttırarak suçluların ve aranan şahısların yakalanması, suça konu maddelerin ele geçirilmesi, eğlence mekanlarında, AVM’lerde, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ile çevresinde vatandaşlarımızın rahat ve huzurunun sağlanması için genel asayiş ve kamu düzeninin korunması amacıyla Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve (1380) personelin katılımı ile;
1- Halkın yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve alışveriş merkezlerinde yaya devriye olarak,
2- İlimiz giriş çıkış noktaları ile ana arterler üzerinde sabit yol uygulamaları,
3- Eğlence mekanlarına yönelik kapama noktaları oluşturularak Özel Harekat destekli şüpheli şahıs ve oto uygulamaları,
     Olmak üzere 3 aşamalı olarak planlanan 30.12.2017 günü 14.00 ile 01.01.2018 günü  06.00 saatleri arasında  “Yılbaşı Emniyet Tedbiri” uygulamaları İlimiz genelinde yapılmıştır.
      Yapılan uygulamalarda;
       - Kimlik kontrolü yapılan (8785) şahıstan, aralarında Kasten Öldürme suçundan kesinleşmiş 13 yıl ve  (7) yıl (6) ay Hapis cezası ile Aranan (2) şahıs ile Kasten Ölüme Sebebiyet Vermek, Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak, Dolandırıcılık vb. suçlarından toplam (20) Aranan yakalanmıştır.
      - Yapılan üst aramalarında ele geçirilen (5) adet Uyuşturucu Hap, 14 gr Esrar Maddesi, (1) adet Ruhsatsız Tabanca ile ilgili (10) şahıs, (TCK 179. Md.) Alkollü Araç Kullanan (24) şahıs olmak üzere toplam (34) şahıs hakkında adli, (1) adet Ruhsatsız Tüfek, (2) adet Kuru Sıkı Tabanca ile ilgili (3) şahıs hakkında Kabahatler Kanununun ilgili maddelerince idari işlem uygulanmıştır.
     - Kontrol edilen (2287) araçtan (286) araca toplam 133.259 TL idari para cezası uygulanmış, (11) araç trafikten men edilmiştir.
      - Kontrol edilen (46) işyerinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır.
      Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde vatandaşlarımızın Yılbaşını Huzur ve Güven içerisinde geçirmeleri için, terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, genel güvenlik ve asayişin sağlanması amacıyla her türlü önlem alınmıştır.
 
       Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
      KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • PEKAY POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü