Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Basın Bülteni - Asayiş Uygulaması 12.02.2018
 
KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ
 

12 Şubat 2018
 
      İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlükleri koordinesinde 05 Şubat ile 12 Şubat 2018 tarihleri arasında ilimiz genelinde yapılan uygulamaların sonuçları vatandaşlarımızın bilgisine sunulmuştur.
       1-İYİ EĞLENCELER; Mevcut huzur ve güven ortamının sağlanması, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi eğlence mekanlarında ve çevresinde bulunan vatandaşlarımızın rahat ve huzurunun sağlanması amacıyla Asayiş, TEM, Narkotik, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimiz  personelinin katılımı ile İzmit İlçemizde umuma açık yerlerde ve eğlence mekanlarında  “İyi Eğlenceler” adı altında uygulamalar  yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (7) işyerinde (264) şahsın kimlik kontrolü yapılmış, (4) işyerine Çalışanların Kimlik Bilgilerini Bildirmeme ile Canlı Müzik Ruhsatı Bulunmayan, Kapalı Alanda Sigara içilmesi, vb. eksiklerden idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiş,
      2-HAYIRLI PAZARLAR; Pazaryerlerinde meydana gelebilecek yankesicilik, kapkaç ve açıktan hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması amacıyla Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimiz personelinin katılımı ile Gölcük, Darıca, Çayırova, İzmit, Gebze ve Derince ilçelerimizde bulunan semt pazarlarında ‘‘Hayırlı Pazarlar’’ adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (7) semt pazarında (429) şahıs, (92) araç kontrol edilmiştir.
       3-PARKLAR BERKEMAL; Parklarda meydana gelebilecek asayiş olaylarının önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Yunus Timleri,  Mobil Park,  Narkotik Motorize timleri, Trafik ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimiz ekiplerinin, katılımı ile Gölcük, Karamürsel, Darıca, Kandıra ve Körfez ilçelerimizde bulunan parklarda ‘‘Parklar Berkemal” adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (39) park (231) şahıs sorgulanmış, (45) araç kontrol edilmiştir. (1) kişiye Çevreyi Rahatsız etme suçundan  idari işlem yapılmış olup, (124 TL)ceza kesilmiştir.
       4-EĞİTİM GÜVENLİĞİNDE KARARLIYIZ; Çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek güvenli bir ortamda gelişimlerini sürdürmek ve güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla; Asayiş, Çocuk, Narkotik Şube ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimiz personelinin katılımı ile Gebze, Çayırova, Dilovası, Darıca, Kartepe ilçelerimizde okul çevreleri, okul çevrelerindeki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, internet kafeler vb. yerlerde ‘‘Eğitim Güvenliğinde Kararlıyız’’ adı altında uygulamalar yapılmıştır. Yapılan Uygulamalarda; (53) okul ve çevresinde ile (8) işyerinde (228)  şahıs kontrol  edilmiştir. Trafik  yönünden  (30)   araç, (6) servis aracı kontrol edilmiştir. 
           Yapılan Uygulamaların Genel Toplamında; Kontrol edilen (53) okul, (7) internet salonu, (1) kahvehane, (11) park bahçe ile (8) işyerinde toplam (228) şahsın kimlik kontrolü yapılmıştır. Trafik yönünden (30) araç, (6) servis aracı kontrol edilmiştir.
      Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güven arasındaki hassas dengeye önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.
 
          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.      KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • PEKAY POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü