Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Huzurlu Sokaklar Basın Notu 18.05.2017
 

KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN BÜLTENİ


18 Mayıs 2017
 
    Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde; Ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak yapılan  Huzurlu Sokaklar -1-   Uygulaması 17 Nisan 2017 Çarşamba günü 09.00-15.00 saatleri arasında İlimiz genelinde parklar, kavşaklar vb. kamuya açık kentsel mekânlarda çocuklar başta olmak üzere bazı kişilerin araç camı silmek ya da insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek sureti ile toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşüren suç veya kabahat teşkil eden yasa dışı fillerin önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, İlçe Emniyet Müdürlükleri, Belediye Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Göç İdaresi Müdürlüğü ile Aile ve  Sosyal Politikalar Müdürlüğü personelinden oluşan (116) noktada (256) personel ve (44) Ekip tarafından yapılmıştır.
 
      Kontrol edilen (292) şahıstan  aralarında Hırsızlık, Konut Dokunulmazlığını İhlal ve Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak   vb. suçlarda (2) Aranan şahıs yakalanmış, Kayıp olarak aranan (1) Çocuk bulunmuştur.
 
       Görevli  Memura Mukavemet Gösteren (1) şahsa, Ülkeye Yasa Dışı Yollardan Girdiği tespit edilen (5) Yabancı uyruklu şahsa, Çocuklara Mendil sattıran ve dilencilik yapmaya zorlayan (4) şahsa, üzerinde (1) adet Ruhsatsız Tabanca,        (1) adet Şarjör ile (8) adet Mermi ele geçirilen  (1) şahsa gerekli adli işlemler yapılmıştır.
       Dilencilik yapan (21)’i Türk Vatandaşı, (6)’sı Suriye Uyruklu toplam (27) yetişkin şahıs ile (5) Türk Vatandaşı çocuğa toplamda 3515 TL idari para cezası uygulanmış, şahısların dilencilikten elde ettikleri anlaşılan 365 TL paranın mülkiyeti ise kamuya geçirilmiştir.
 
        Mendil Satan Suriye Uyruklu (2) yetişkin ve (17) çocuğa Göç İdaresi Müdürlüğü görevlilerince gerekli tebligatlar yapılarak Geçici Kimlik Belgesi Olmayan (6) çocuk gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Geri Gönderme Şube Müdürlüğüne ulaştırılmıştır.

      Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız ile çocukların suça sürüklenmesi ve suç mağduru olmasını engellemeye, zararlı alışkanlıklar ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korumaya, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir.
   
        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

 
     KOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • PEKAY POLİS EŞLERİ DERNEĞİ
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü